Stomatológia

Budovanie dôvery medzi zubárom a detským pacientom potrebuje čas. Osobitý prístup je pre nás samozrejmosť, či už ide o najmenších pacientov alebo deti, ktoré prichádzajú kvôli prvým zákrokom. Skorá návšteva zubnej ambulancie je dôležitá aj preto, aby si dieťa vytvorilo pozitívny návyk v súvislosti s návštevou zubného lekára. Prvé stretnutie by tak malo predchádzať ťažkostiam a problémom, vďaka čomu si vaše dieťa nebude spájať návštevu zubára s bolesťou.

Stomatológia

Pri prvej návšteve

Pri prvom stretnutí sa vaše dieťa zoznámi s prostredím ambulancie. Spozná zubárske kreslo, ktoré sa skôr podobá na lietadlo než na obyčajné kreslo, a to vďaka tomu, že sa dvíha hore a dole. Ambulancia skrýva aj malú hasičskú stanicu v umývadle pri kresle, kde sa najmenší pacient naučí sám si napúšťať vodu. Najdôležitejšou misiou však zostáva zaučenie malého pacienta za zubára, ktorý vyšetrí zúbky Dr. Áčikovi. Až potom sa pustíme do prehliadky my. Sme pripravení aj na tie najzložitejšie otázky nielen od detí, ale aj od ich rodičov.

Naši odborníci počas prvej návštevy skontrolujú postavenie zubov, správne prerezávanie a zhodnotia stav celého chrupu. Zistia, čo všetko je potrebné urobiť, a realizáciu zákrokov naplánujú až na druhú návštevu.

Prvá návšteva
Strach

Ako riešime strach?

Samozrejme, uvedomujeme si, že náš malý pacient môže pociťovať stres a pri vyšetrení nebude ochotný spolupracovať. Lenže aj takýto problém vieme vyriešiť. Ak ide o jednoduchý zákrok, môžeme použiť tzv. premedikáciu, po ktorej je pacient plne pri vedomí, zákrok si však nebude pamätať. V prípade, že je potrebná komplexnejšia oprava zúbkov, dieťa môže podstúpiť zákrok v celkovej anestézii.

Vážime si váš čas

Vážime si váš čas, a preto vás a vaše deti objednávame na vopred dohodnutý termín. Objednať sa môžete jednoducho – telefonicky alebo online.

Váš čas

Chcem odoberať novinky

newsletter