ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Ako vyzerá ošetrenie dieťaťa?

Bea radí
Ako vyzerá ošetrenie dieťaťa?

Keď je potrebná sanácia zubného kazu u dieťaťa a zubný kaz nie je akútny, vhodné je  najskôr absolvovať dentálnu hygienu, aby si dieťa zvyklo na to, že sa mu niečo robí v ústach. Dentálnu hygienu u nás  zvládajú aj trojročné detičky.

predchádzajúcej návšteve sme si vysvetlili, čo nás dnes bude čakať, a podľa toho postupujeme. Dodržíme slovo a použijeme len veci, o ktorých dme dieťa predom informovali.

Dieťa môže sedieť samo alebo s rodičom. Podľa toho, ako sa rozhodne. Tie najmenšie sa cítia istejšie, keď ležia na rodičovi a my to úplne akceptujeme.

Každý jeden krok dieťaťu opisujeme. Začíname tým, že zúbok uspíme horkou vodičkou, aby pri sprchovaní nebol citlivý. Najskôr dáme studený gélik a na to horkú vodičku, ktorá je horká preto, že zubožrúty majú radi sladké a horké im nechutí a pomáha nám ich zo zuba vyhnať.

Potom nasadíme prstienok a pršiplášť, ktorý nám pomôže pri sprchovaní zúbka predísť tomu, aby nešli zubožrúty ani ďalšie horké vodičky do bruška, lebo by ho mohlo rozbolieť. Tiež nám pršiplášť pomáha pri tuhnutí plastelíny, ktorú dáme po osprchovaní na zúbok, aby tam nebola dierka a dieťa mohlo bezbolestne  papať. Plastelína totiž potrebuje sucho. Pred ňou dáme na zub ešte šampón, ktorý opláchneme a lepidlo, aby nevypadla. Plastelínu nakoniec osvietime čarovným modrým svetlom a zúbok je hotový. Za skvelú prácu máme v šuplíku pripravenú odmenu.

Starším deťom vieme dať do ruky počas ošetrenia zrkadlo. Niektoré majú radi o všetkom, čo robíme prehľad 😊

Deťom pri ošetrení púšťame rozprávky, aby boli uvoľnenejšie. Ak má dieťa svoju obľúbenú a rodič nám o nej povie, len nám tým pomôže spraviť ošetrenie príjemnejším 😊 

X
Registrujte vaše dieťa na pediatriu
Registrovať